PROGRAM 51. INTERNACIONALNOG TEATARSKOG FESTIVALA MESS – 30.09. DO 09.10. 2011. SARAJEVO/ZENICA


30.09.2011. PETAK
19:30 Narodno pozorište
SCONCERTO – Teatro di Musica
Režija: Toni Servillo
ITALIJA: Teatro Mercadante –Teatro San Carlo
19:30 Bosansko narodno pozorište Zenica
PISMO IZ 1920.
Autorski projekat: Oliver Frljić
BOSNA I HERCEGOVINA: BNP Zenica / Festival MESS
22:00 SARTR
J.Neziraj: RUŠENJE AJFELOVE KULE
Režija: Kushtrim Bekteshi
BOSNA I HERCEGOVINA: Festival MESS

01.10.2011. SUBOTA
12:00 Kamerni teatar 55
A. de Saint Exupéry: MALI PRINC
Režija: Dubravka Zrnčić Kulenović
BOSNA I HERCEGOVINA; Studio lutkarstva
/Altteatar/KSC Bugojno
19:30 Narodno pozorište – MESS/Balet Fest Sarajevo
Alain Platel & Frank Van Laecke: GARDENIA
Režija: Alain Platel
BELGIJA: Les Ballets C de la B
22:00 Pozorište mladih
LAS MENINAS (MALE DVORSKE DAME)
Režija: Ignacio Garcia
MEKSIKO: Teatro de Babel – Dramafest
22:00 SARTR
J.Neziraj: RUŠENJE AJFELOVE KULE
Režija: Kushtrim Bekteshi
BOSNA I HERCEGOVINA: Festival MESS

02.10.2011. NEDJELJA
11:00 Pozorište mladih
N. Veličković: KAPETAN DŽON PIPLFOKS
Režija: Kaća Dorić
BOSNA I HERCEGOVINA: Pozorište mladih
18:00 SARTR
NASLOV
Autorski projekat: Laura Kalauz i Martin Schick
ŠVICARSKA: KalauzSchick/Fabriktheater/Rote Fabrik
Zürich
19:30 i 21:30 Narodno pozorište
RUŽE ZA ANU TEREZU / FUDBALSKE PRIČE
Režija: Haris Pašović
BOSNA I HERCEGOVINA: East West Centar / BNP
Zenica
22:00 Kamerni teatar 55
S. Plakalo: U TRAGANJU ZA BOJOM KESTENA
Režija: Stevan Bodroža
BOSNA I HERCEGOVINA: MTM 1974.

03.10.2011. PONEDJELJAK
18:00 Međunarodni franjevački studentski centar
A. Kurt: PINOKIO U NEVOLJI
Režija: Belma Lizde Kurt
BOSNA I HERCEGOVINA: Aparat teatar
19:30 Narodno pozorište – MESS/Balet Fest Sarajevo
PAKAO
Režija: Emio Greco i Pieter C. Scholten
NIZOZEMSKA; ICKamsterdam
(Emio Greco/PC)
22:00 Kamerni teatar 55
MENAŽERIJA
Režija: Anica Tomić
HRVATSKA; HKD Teatar Rijeka

04.10.2011. UTORAK
18:00 Centar za kulturu „Sarajevo“
VRIJEME ČEKANJA
Autorski projekat: JUVENTA
BOSNA I HERCEGOVINA
19:30 Narodno pozorište
P. Mihajlović: RADNIČKA HRONIKA
Režija: Ana Đorđević
BOSNA I HERCEGOVINA: Narodno pozorište
Republike Srpske Banja Luka
22:00 Pozorište mladih
E. Lubitsch: KAD SAM BIO MRTAV
Režija: Diego de Brea
SLOVENIJA; SNG Drama Ljubljana

05.10.2011. SRIJEDA
18:00 ASU
OVO JE MOJ TATA – Obećana gozba, dio III
Režija: Ilay de Boer
NIZOZEMSKA; Het Huis van Bourgondie / Keesen&Co
20:00 SARTR
Radio Muezzin/Soil Sampe Kazakhstan
Režija: Stefan Kaegi (Rimini Protokoll)
NJEMAČKA: HAU Berlin / Goethe – Institute Egypt
22:00 Pozorište mladih
R. Schimmelpfennig: ARAPSKA NOĆ
režija: Filip Grinvald
BOSNA I HERCEGOVINA: Bosansko narodno pozorište
Zenica/Narodno pozorište Tuzla

06.10.2011. ČETVRTAK
11:00 i 18:00 Stolarija Narodnog pozorišta
KNJIGA LUTANJA
Autorica i koreografkinja: Dalija Aćin
SRBIJA: Malo pozorište „Duško Radović“
19:30 Narodno pozorište
E. Jelinek: ŠTA SE DESILO NAKON ŠTO JE NORA
OSTAVILA MUŽA
Režija: Michal Dočekal
ČEŠKA REPUBLIKA: Narodni divadlo Praha
23:00 ASU
TRANSLUNARNI RAJ
Režija: George Mann
VELIKA BRITANIJA: Theatre Ad Infinitum

07.10.2011. PETAK
19:30 Narodno pozorište
G. Buchner: LEONCE I LENA
Režija: Gabor Tompa
RUMUNIJA: Hungarian Theatre of Cluj
22:00 Kamerni teatar ‘55
DISSONORATA – Ubistvo iz časti u Calabriji
Autorski projekat: Saverio La Ruina
ITALIJA: Scena Verticale
24:00 Umjetnička galerija BiH
WACHT!
Režija: Hiske Eriks
NIZOZEMSKA: Hoogeschool voor de Kunsten Utrecht
08.10.2011. SUBOTA
18:00 SARTR
S. Bayan / A. Kianpour: NOĆNE MORE O TIŠINI
Režija: Sanaz Bayan / Kazem Sayahi
IRAN
19:30. Narodno pozorište
HIPERMNEZIJA
Režija: Selma Spahić
SRBIJA: Heartefact i Bitef teatar
22:00 Pozorište mladih
DIES IRAE – 5 epizoda o kraju vrste
Autorski projekat: Teatro Sotteraneo
ITALIJA: Teatro Sotteraneo / Fies Factory One
24:00 Kino Kriterion
Ana Mendes: AUTOPORTRET
Režija: Ana Mendes
PORTUGAL: Ana Mendes Company
09.10.2011. NEDJELJA
12:00 Pozorište mladih
I.Šimić: PADOBRANCI (ILI UMJETNOST O PADANJU)
Režija: Ivica Šimić
HRVATSKA: Kazalište Mala scena Zagreb
18:00 ASU
STARAC I MORE
Režija: Dino Rogić
BOSNA I HERCEGOVINA: ASU
19:30 Narodno pozorište
A.Sidran: OTAC NA SLUŽBENOM PUTU
Režija: Oliver Frljić
SRBIJA: Atelje 212
19:30 Bosansko narodno pozorište Zenica
HIPERMNEZIJA
Režija: Selma Spahić
SRBIJA: Heartefact i Bitef teatar
22:00 SARTR
PISMO IZ 1920.
Autorski projekat: Oliver Frljić
BOSNA I HERCEGOVINA: BNP Zenica / Festival MESS

INTERNACIONALNI TEATARSKI FESTIVAL MES
Info: 062 321 685

Advertisements

Komentariši

Upišite vaše podatke ispod ili kliknite na jednu od ikona da se prijavite:

WordPress.com logo

You are commenting using your WordPress.com account. Odjava / Promijeni )

Twitter slika

You are commenting using your Twitter account. Odjava / Promijeni )

Facebook fotografija

You are commenting using your Facebook account. Odjava / Promijeni )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Odjava / Promijeni )

Povezivanje na %s